Ne Öğrenebiliriz
HUMAN DESIGN NE ÖĞRETİR

Human Design bizim bilinçdışı davranış biçimlerimizin nasıl meydana geldiğinin mükemmel bir haritasını sunar. Buddha ‘’doğru davranış’’ (correct action) olarak bilinen bir kavram kullanır ki bu bizim gerçek insan doğamızın yani Human Design’ımızın gereğini yaşarken ortaya koyduğumuz bir şeydir.

Zihin birtakım kararlar almadığı zaman hareket ya da davranış yok olmaktadır. Uyumlu bir şekilde ortaya çıkmayan hareket umutsuz harekettir ve doğru hareketten daha çok zarar verir.

Human Design bize gösterir ki; sadece kendiniz olmaktan daha sade bir simya yoktur.

Fizik ötesi bir boyutta, Human Design bizim kişisel enerji akımımız ile evrendeki daha büyük enerji akımlarını uyumlu hale getirmenin sade bir yöntemidir. Doğu öğretilerinin ‘’Tao ile uyum içersinde olmak’’ dediği şey de budur.

Kararlarınız Hayatınızı Şekillendirir.


Human Design Sistemi bize hayatınızın her döneminde karar alma evresinde rehberlik eder. Biz verdiğimiz kararlardan oluşuruz ve verdiğimiz kararlar geleceğimizi belirler. Hayatta karşılaştığımız her yol ayrımı doğru patikayı seçmemiz için bir fırsattır. Karar almak hayatta bize en faydalı şeydir.

Human Design bize genetik kodlarımızdan çıkarılan fiziksel dökümümüzü verir ve bu da bize davranışlarımızın stratejik nedenlerini anlamaya yarayan araçları sunar. Genetik yapımızı anlamak bize güven verir ve karar almamızda etkili olur. Human Design bilgi birikimimizi kullanırken, içimizde meydana gelen bu dönüşüm  kendiliğinden olur, çünkü artık en derinde bulunan özümüz ile bağlantı kurmuş bulunmaktayız. Bizim genetik makyajımız bizi doğa ile bir bütün olarak birleştirir.

Doğa şaşılacak mükemmellikte müthiş bir düzen içersinde hareket eder ve biz kararlarımızı verdiğimizde hayatımız o muthiş düzen ile bütünleşir. Bu mantık bizim kendimizi dünyada ve hayat yolunda ilerlerken bile güven içinde hissetmemizi sağlar.

İçimizdeki otoriteye uymak için, iç ve dış dirençlere karşı kendimizi yönetmenin en etkili yoludur. Böylece kendimizi birçok yöne itilirken veya çekilirken en az şekilde baskı altında hissederiz. Enerjimizi en üst seviyeye çıkarır ve kendi bedenimizle en rahat şekilde hareket ederiz. Bu araçları kullanma cesaretini gösterir ve böylece kararlarımız hakkında hiçbir pişmanlık yaşamayız.