Human Design
HUMAN DESIGN

Sahip olduğumuz şu anki düşünce şeklimizi altüst eden yeni bir sisteme güvenmemiz kolay değildir. Bazen yeni sistemler eski sistemlerden daha güvenilir veya bize daha yakın gelebilir. Bu sistemle birlikte kendinizi keşfettiğinizde sistemin çalışıp çalışmadığına siz karar veriniz.

Yaşamı kendimiz için bizler yaratıyoruz. Tüm yaşamımız yaptığımız seçimlerden ibarettir. Yaptığımız her seçim bize ya keyif verir yada bizi yorar. Human Design Sistemi ile karar mekanizmalarımızın nasıl ve ne şekilde işlediği hakkındaki bilgiye sahip oluruz. Bu sistem içinizdeki rehberi keşfetmenizde size rehberlik edecektir ve siz içinizdeki rehbere güvenerek hayatınızı kolaylaştırmanın yollarını bulacaksınız. Eğer çözümü dışarıda arama yöntemini seçmediyseniz… Mutsuz olmayı seçtiğimiz her an şunu hatırlamalıyız ki; bu hiç kimsenin seçimi değil sadece bizim seçimimizdir. Bu farkındalık bile mutluluğa uzanmamızı kolaylaştıracaktır.

Human Design Sistemi derin ve manevi bir sistemdir. Eski ve yeni ilimlerin bir sentezidir. Astroloji, I’Ching, Çakra Sistemi, Kabala ile Genetik Kodlama’dan oluşur. Human Design Sistemi’nde iki zaman dilimi dikkate alınır. Doğum anı ve güneşin doğum anından önceki 88 ark derecesi.

Human Design Sistemi’nde astrolojiyi, gezegenlerin güneş sistemimizdeki pozisyonlarını bulmak için kullanıyoruz.

I’Ching ; geçmişi 5000 yıl öncesine dayanan matematiksel bir öngörü sistemidir. 64 altıgen diziliminden oluşur. Bu altıgenin her biri bizim ”Genetik Kod”umuza denk geliyor. İnsan DNA ‘sı 6 bazı olan 64 genetik kolona sahiptir.

Çakra Sistemi; enerjinin insan organizmasında nasıl hareket ettiğini izler. Çakralar, evrenden enerji alan ve veren enerji vorteksleri halinde ilerler. Bedenimizde bulunan organlar ve salgı bezleri psikolojik durumlar gibi enerji rezervlerine denk düşerler. Human Design Sistemi’nde 9 ayrı enerji merkezi bulunur.

Kabala Sistemi; Yaşam Ağacı, yaşamdaki her şeyin birbiriyle ilişkili olduğunu gösterir ve bu durum Human Design Sistemindeki kanallara denk gelir. Yaşam Ağacı, iki değişik enerjinin birbirine bir dal gibi bağlandığında tamamen yeni bir enerji oluşturduğuna işaret eder.
Human Design Sistemi ile doğamızdaki nüansları görebiliyoruz. Bu bilgilerin bazıları bilinçsizdir ve genetik mirasımızın bir parçasıdır ancak fiziksel yaşantının büyük bir bölümünde etkilidir. Bilinçli bilgiler ise yaşam boyu deney imlediğimizi düşündüğümüz olaylardır.
Human Design Sistemi’ndeki Yaşam Tablomuzda düzeltilmesi gereken herhangi bir durum yoktur, yaşadıklarımızın tümü kendi tasarımımıza ve çevremizdeki kişilerle etkileşim sonucunda edindiğimiz deneyimlere bağlıdır. Yeryüzünde insan sayısı kadar insan doğası mevcuttur. Kendi doğamıza kulak vermeliyiz. Bu sistemle eşsiz, benzeri olmayan ve bu sebeple de hiç kimseyle kıyaslanamayan varlıklar olduğumuzu keşfediyoruz ve öğreniyoruz.

Ben de Türkiye’de Human Design uzmanı Chetan Parkyn ‘den eğitim alarak uygulamasını yapmaktayım.